سلامتی شما

راهنمای استفاده از دستگاه ماساژور

دستگاه ماساژور

ماساژ درمانی یکی از بهترین روش ها برای رهایی از بدن درد و استرس می باشد. این روز ها این سبک درمان توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده و طرفداران زیادی پیدا کرده است. در واقع عمل ماساژ دادن به عنوان یک علم در زمینه پزشکی و طبی شناخته می شود که از زمان های قدیم تا به امروز برای درمان درد های بدنی، رفع خستگی و رفع استرس از آن استفاده می شود. تولید دستگاه های ماساژور، استفاده از این علم را برای همه افراد بسیار آسان کرده است. دیگر نیازی به مراجعه به مراکز مختلف برای ماساژ درمانی نیست و شما می توانید حتی در محیط خانه به کمک این دستگاه انقباض و همچنین درد عضلات را از بین ببرید. در این مطالب قصد داریم راهنمای استفاده از دستگاه های ماساژور را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

انواع دستگاه ماساژور

ماساژور ها دارای انواع مختلفی هستند که شما می توانید با توجه به نوع نیاز خود، اقدام به خرید آن ها کنید. این روزها ماساژور های برقی با باتری هایی که قابلیت شارژ و تعویض را دارند، به دلیل استفاده آسان، بیشتر از سایر مدل ها مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت دستگاه های ماساژور با توجه به امکانات و ویژگی های آن متفاوت است.

دستگاه ماساژور

ماساژور های گرما دار

این نوع از دستگاه ماساژور، عمل ماساژ را به کمک تولید گرما و حرارت انجام می دهد. ماساژور های گرما دار، از نوع برقی هستند و به کمک تولید گرما و حرارت باعث تسکین درد عضلات و مفاصل شما می شوند. این نوع ماساژور ها معمولا مانند یک کیسه آب گرم عمل می کنند و برای رفع خستگی و استرس بسیار مناسب می باشند.

دستگاه ماساژور ارتعاشی

این نوع ماساژور ها به جای تولید گرما، نوعی ارتعاش و لرزش ایجاد می کنند. ماساژور های ارتعاشی نیز به کمک برق و باتری شارژ شده و با ارسال پالس های قوی، درد موجود در عضلات را از بین می برند.

راهنمای استفاده از دستگاه ماساژور

در این قسمت می خواهیم روش استفاده از دستگاه ماساژور برقی را به شما آموزش دهیم. مسئله مهم در استفاده از این دستگاه، این است که بتوانیم خطرات ناشی از آن را شناخته و آن ها را کاهش دهیم. علاوه بر نکات امنیتی دستگاه، باید بدانید که استفاده نادرست از دستگاه ماساژور ممکن است نتیجه برعکس داده و درد عضلات شما را بیشترکند.

مطالعه دفترچه راهنما

اولین قدم برای استفاده از دستگاه، مطالعه دفترچه راهنما می باشد. قبل از اقدام به هر کاری حتما و حتما دفترچه راهنمای دستگاه ماساژور را به خوبی مطالعه کنید. در این دفترچه هر آنچه که لازم است برای کار با دستگاه بدانید، وجود دارد. تنظیمات دستگاه، ویژگی دستگاه و همچنین اقدامات امنیتی لازم که از طرف شرکت تولید کننده دستگاه ارائه می شود.

شناسایی نقاط مورد نظر

پس از اینکه به خوبی با دستگاه ماساژور آشنا شدید، به سراغ مشکلات بدن بیمار بروید. نقطه ای که دچار آسیب شده است و در آن ناحیه درد حس می شود را مشخص کنید تا بدانید میخواهید از دستگاه برای ماساژ کدام قسمت از بدن استفاده کنید. این مرحله به شما کمک می کند تا سری مورد نیاز خود را برای ماساژ انتخاب کنید.

دستگاه ماساژور

روشن کردن دستگاه ماساژور

دستگاه را روشن کرده و روی کم ترین درجه قرار دهید. هرگز در زمان شروع از درجه بالا برای ماساژ استفاده نکنید. این امر باعث ورود شوک به بدن می شود. اجازه بدهید بدن به آرامی به ارتعاشات دستگاه عادت کند. عضلات بدن باید ابتدا به آرامی گرم شود و سپس درجه را بالاتر ببرید.

خاموش کردن دستگاه ماساژور

پس از اینکه کار شما با دستگاه تمام شد، سریع اقدام به جمع کردن آن نکنید. دستگاه های برقی معمولا پس از خاموش شدن، تا مدتی حرارت داشته و گرم می مانند. کمی صبر کنید تا دستگاه شما خنک شود سپس آن را جمع کنید. این کار از خراب شدن دستگاه ماساژور جلوگیری می کند.

نکات مهمی که باید بدانید

  • از ماساژ نقاطی از بدن که دچار زخم، تورم و کبودی است خودداری کنید.
  •  اگر دستگاه ماساژور شما حرارتی است، مراقب بالا رفتن بیش از حد دما باشید تا دچار سوختگی نشوید. سوختگی و خارش از آسیب های بالا بودن بیش از حد حرارت در این دستگاه می باشد.
  •  در زمان قرار دادن ماساژور های ارتعاشی بر روی نقاط حساس مانند گردن و سر احتیاط کنید و در صورت احساس سر گیجه، از ماساژ این نقاط پرهیز کنید.
  •  از قرار دادن دستگاه های برقی در محیط های خیس اجتناب کنید. برخورد دستگاه ماساژور با آب می تواند منجر به شوک الکتریکی و سوختن دستگاه شود.
  • در دوران بارداری از انجام ماساژ های شدید و یا با حرارت بالا دوری کنید. حرارت بالا باعث افزایش ضربان قلب جنین می شود.
  • استفاده از دستگاه ماساژور برقی برای کودکان زیر 10 سال توصیه نمی شود.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.